Dwa sposoby na angielski. Klasy 1-3

with Brak komentarzy

Zasada jest jedna: im więcej, tym lepiej. Idealnie byłoby siedem razy w tygodniu. Do tego musi być ciekawie. Trzeba zaangażować emocje. Tak, to wszystko o nauce języków obcych. Dotyczy to nie tylko dzieci. Nasz mózg zapamiętuje najlepiej rzeczy niezwykłe, śmieszne, inne, dziwne. Idealne lekcje też powinny być niezwykle, śmieszne, inne i dziwne. Powinny wciągać jak czarna dziura i nie dawać szansy nudzie. A co po lekcjach? Nauka powinna być kontynuowana.

Dziś dwa sposoby na angielski w domu dla dzieci z klas 1-3. Młodsze i starsze też jak najbardziej skorzystają.

Pierwszy to świetny kurs angielskiego English Singsing. Zakochałam się w nim od pierwszego obejrzenia. Test na ośmiolatku potwierdził, że to dobrze ulokowane uczucie. Króciutkie animowane bajki są pełne humoru, mają bardzo sympatycznych bohaterów. Składają się zwykle z czterech części. Po pierwsze krótka przygoda jednego z bohaterów z prostym dialogiem. Następnie ta sama przygoda z podpisami w języku angielskim. Trzeci raz obejrzymy perypetie bohaterów nie słysząc dialogu, ale widząc podpisy. Dialogi “podkładają” oglądający, czyli na przykład dziecko i rodzic, albo rodzeństwo, albo babcia i dziecko, lub babcia i ciocia. Dowolność absolutna. Za czwartym razem znikają też podpisy, podkładamy dialogi z pamięci. Są tutaj bardzo proste rozmówki dla zupełnie początkujących:

How old are you?

Jest także gramatyka dla troszkę bardziej zaawansowanych:

What are you doing? I’m writing.

Wszystko znajdziemy na You Tube. Szczerze polecam do wykorzystania w domu.

Druga metoda to Wow English TV, także na You Tube. Główny bohater krótkich filmików to Steve. Za pomocą  dialogów i piosenek pomaga nam utrwalić słownictwo, struktury, czasy. Na przykład piosenka o pieczeniu ciasta i utrwalenie Present Continuous w jednym. Prosta, zbyt prosta, mógłby ktoś powiedzieć? Jeśli podoba się dziecku, jest efektywna. Test na dziewięciolatku też przebiegł pozytywnie. Pół godziny po obejrzeniu filmu z jego pokoju dochodziły śpiewy z tekstem piosenki:

Cooking

Wow English TV powiela niektóre pomysły z Super Simple Songs, o których pisałam wcześniej. Jednak dialogi są zabawne, bohater Steve i jego przyjaciel kruk sympatyczni. Może się to okazać strzałem w dziesiątkę.

Polecam stosować codziennie, pół godziny dziennie 🙂

Aśka Dylus

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj to