Jak uczymy?

Czasem lektor bywa bezsilny. Tak było w przypadku Magdy, jednej z założycielek Solei. Wydawało jej się, że jedna z jej grup nigdy nie zacznie poprawnie stosować rodzajników cząstkowych, które w języku polskim nie istnieją i czasem jest nam, Polakom, trudno zrozumieć ich poprawne użycie. Ale właśnie wtedy nadarzyła się okazja, którą Magda wykorzystała świetnie. Poprosiła o pomoc Belgijkę, która przyjechała na nauczycielską wymianę i razem przygotowały lekcję, na której grupa piekła naleśniki. Bo rodzajniki cząstkowe są bardzo pomocne, gdy mówimy o jedzeniu. Zajęcia trwały półtorej godziny, w czasie pieczenia naleśników grupa rozmawiała TYLKO o jedzeniu, a Magda i Marie cierpliwie poprawiały wszelkie sformułowania z użyciem nieszczęsnych  rodzajników. Efekt? Piorunujący, natychmiastowy. Dzieciaki zapamiętały raz na zawsze używane zwroty i konstrukcje. Nie dzięki nudnemu i nieangażującemu rozwiązywaniu ćwiczeń, ale dzięki bardzo aktywizującemu działaniu. 

Wierzymy właśnie w taką edukację, bardzo angażującą i aktywizującą, działającą na wiele zmysłów, indywidualną. Jak to robimy?

Już z najmłodszymi dziećmi pracujemy projektowo, obserwujemy ich zainteresowania, prosimy o przynoszenie na lekcje ulubionych rzeczy, gier, zabawek, wykorzystujemy je. 

Opowiadamy bajki i ciekawe historie, odgrywamy je wiele razy na różny sposób, po to aby dzieci zapamiętały i używały najważniejszych zwrotów. 

Bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, ich potrzeby, zainteresowania. 

Znienawidzoną gramatykę robimy tak, że dzieci same się jej domagają 🙂 Jak? Na przykład za pomogą świetnych aplikacji, dzięki którym dzieci współpracując ze sobą i rywalizując jednocześnie grają w....gramatykę właśnie.

Tak lubimy pracować.

Zapraszamy na angielski, niemiecki, francuski i włoski do Solei.

 

 


 

Lekcje w Solei

Możliwy jest kurs językowy prowadzony raz lub dwa razy w tygodniu. Zachęcamy do skorzystania z drugiej opcji, zajęcia drugi raz w tygodniu są o 40% tańsze, a efektywność kursu wzrasta. 

W przypadku dzieci od 3 do 10 roku życia lekcje w Solei trwają 60 minut. Ta formuła sprawdza się świetnie już w przypadku najmłodszych dzieci. Czy twoje dziecko potrafi się świetnie bawić przez godzinę? Jeśli tak, to potrafi się także świetnie bawić i przy okazji uczyć się z nami. Ponieważ nasze zajęcia są jak najbardziej przyjazne dzieciom. Patrz wyżej w jak uczymy 🙂

Dla dzieci od 11 do 13 roku życia mamy zajęcia trwające 90 minut. Bo nie starcza nam czasu na wszystko, a jest coraz więcej do odkrycia.

Zadzwoń lub napisz do nas. Z wielką chęcią odpowiemy na wiele pytań 🙂

Lektorzy Solei

 

Są filologami, pedagogami, bardzo lubią uczyć. Ale nie to jest dla nas najważniejsze. Najważniejszy jest czynnik N. Sprawia on, że po 10 minutach obserwowania ich lekcji wiemy, że to jest to. Dobrego lektora wyczuwamy siódmym zmysłem starej wygi, która niejedną grupę języka uczyła. I nauczyła. Bez czynnika N nie ma lektora.

Co się na niego składa? Hmm…trudno to opisać. Ciekawość świata i ludzi. Otwartość na nowe, świat i ludzi. Umiejętność inspirowania innych. Umiejętność planowania, przewidywania, zmieniania planów i tego, co było przewidziane. Wiedza o uwarunkowaniu dzieci w różnym wieku, znajomość bajek i filmów oraz bohaterów bajek i filmów. Sprawne poruszanie się w świecie gier i aplikacji dla dzieci 🙂

Dodajemy do tego konsekwencję, jeśli mamy do czynienia z grupą "egzaminacyjną". Umiejętność przygotowania do odpowiednich testów.

Jeśli znacie lektorów z czynnikiem N, polećcie im nas. Czekamy na nich!