W Solei uwielbiamy uczyć dzieci, ponieważ dzieci bardzo lubią się uczyć. Właściwie wszystko, co robią dzieci jest nauką. Dobry lektor języka potrafi to wykorzystać. Nasi potrafią. Dzięki aktywizującym, spersonalizowanym metodom nauki, odrobinie szaleństwa i dużej dawce dobrej zabawy. 

Młodzieży czasem trzeba przypominać, że lubi się uczyć. Cóż, niekiedy bywa tak, że naturalną ciekawość się tłamsi. My odkrywamy ją na nowo. Wiemy, że gdy uda się nam zrobić z kogoś pasjonata, nie ma już odwrotu. Pasjonaci uwielbiają zgłębiać swoje pasje. Dlatego nauka staje się dla nich przyjemnością.

Solei to szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na angielski, niemiecki, francuski i włoski. Więcej o tym jak uczymy tutaj. Zapraszamy wszystkich na lekcje pokazowe do Solei. Przez cały rok. 

 

Założycielki Solei


Joanna Dylus

Było to słoneczne popołudnie, przepiękny ciepły dzień, który miałam szczęście spędzić w Awinionie podróżując autostopem z grupą znajomych. Rozmawiałam z właśnie poznanymi dziewczynami, Włoszką i Francuzką, które także zatrzymały się na tutejszym polu kempingowym. Z Włoszką po włosku, z Francuzką po francusku. Pamiętam niesamowitą radość i satysfakcję płynące z faktu, że tak swobodnie mogę się z nimi komunikować. A także poczucie, że gdziekolwiek nie pojadę, będę się tam czuła bezpiecznie i trochę u siebie. Mówiłam też po angielsku.
Właśnie to jest dla mnie niesamowite w posługiwaniu się językami obcymi. Nie są celem samym w sobie, ale narzędziem umożliwiającym bardzo wiele. 
Potem, jako lektorka języków obcych, wiedziałam, że dla moich uczniów, małych i dużych, bardzo ważna jest motywacja. Niektórzy przychodzili na zajęcia i już mieli ją w sobie, w niektórych trzeba było ją wzniecić. Moje entuzjastyczne nastawienie, warsztat lektorski i doświadczenie powodowały, że nie było to trudne. 
Teraz sama poszukuję takich entuzjastycznych i kompetentnych lektorów do pracy w Solei oraz na kursach organizowanych poza naszą szkołą. 
Moje życie zawodowe związane jest z językami obcymi. Jestem lektorką języka francuskiego i włoskiego, tłumaczką, pracowałam w organizacji pozarządowej jako osoba koordynująca współpracę ponadnarodową, prowadzę szkołę językową.
Języki obce wpływają także na moje życie prywatne. Bardzo lubię podróżować.   Jestem pasjonatką dobrej literatury, francuską i włoską czytam w oryginale. Po angielsku tylko kryminały, chociaż może kiedyś pokuszę się o coś innego.  Uwielbiam teatr. Jestem jednym z założycieli stowarzyszenia teatralnego N50.  Pasjonują mnie kwestie związane z nauczaniem, efektywną nauką, badaniami nad mózgiem w kontekście procesów uczenia się. Uwielbiam śpiewać i tworzyć muzykę.

 


Magda Darmoń

Jestem  dyplomowanym nauczycielem języka francuskiego, włoskiego i angielskiego, prowadzącym zajęcia dla dzieci od drugiego roku życia, przez poziom szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, studentów oraz osób dorosłych. Właściwie, kogo ja nie uczyłam… 
Bo właśnie uczenie języków obcych jest moją pierwszą pasją. Tytuł magistra filologii francuskiej zdobyłam na paryskim uniwersytecie, Jussieu, Paris 7. Na paryskiej Sorbonie studiowałam język włoski, a kwalifikacje do nauczania języka angielskiego zdobyłam w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli. 
Jestem również tłumaczem, koordynatorem projektów europejskich, które to kwalifikacje są zwieńczeniem moich kolejnych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz uniwersytecie w Strasburgu we Francji.
 Ale na tym ciągle nie koniec… ponieważ moja miłość do języków obcych sprawiła, że obok pracy w szkole państwowej, równolegle sprawuję funkcję dyrektora metodycznego w Akademii Rozwoju Solei. W 3 LO w Zabrzu pracuję z młodzieżą uczącą się w klasach francuskich, z poszerzonym programem nauczania tego języka i międzynarodowymi egzaminami DELF, wieńczącymi cykl nauczania. Języka włoskiego, podobnie jak i francuskiego uczę od 15 lat, organizuję międzynarodowe wymiany młodzieży, koordynuję projekty europejskie, jestem egzaminatorem DELF.  W Akademii Solei, jako dyrektor metodyczny, dbam o jakość prowadzonych zajęć językowych, czuwam nad ewaluacją postępów w nauce uczniów, opracowuję materiały dydaktyczne, szkolę lektorów. Pracuję nad tym, aby nauka języków była w Solei nie tylko ogromną przyjemnością dla uczniów, ale aby również odbywała się na najwyższym poziomie metodyczno-pedagogicznym.
Ponieważ znajomość języków daje takie możliwości, uwielbiam podróżować. Zaczęłam od studenckich podróży autostopem i… niewiele jest miejsc w Europie, których jeszcze nie odwiedziłam. Podróże są dla mnie okazją poznania nowej kultury, spotkaniem z przygodą, otwarciem na drugiego człowieka i sprawdzeniem samej siebie…
Nigdy nie podróżuję bez aparatu fotograficznego… Zdjęcia to moja kolejna wielka miłość. Poświęcam jej spory kawałek wolnego czasu.
Uwielbiając podróżować, uwielbiam również z tych podróży wracać, z kartą pełną zdjęć, głową pełną nowych pomysłów na to jak sprawić, aby moi uczniowie tak samo jak ja pokochali języki obce…
Wciąż się kształcę, doskonalę swoje umiejętności pedagogiczne, szkolę młodych lektorów i wiem, że moja przygoda z nauczaniem języków i pracą w Solei, to zaledwie początek wspaniałej i długiej przygody…